Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro rodiče

 

 

Školní řád 2021-2022

Rodičovská schůzka pro přečtení 7. 9. 2021

 

Vážení rodiče,

zveme Vás na rodičovskou schůzku PRO RODIČE HLAVNĚ PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ, která se koná ve  úterý 29. 3. 2022 od 15,00 hodin v tělocvičně mateřské školy .

 

Program:

 

 1. Informace o zápisech na základní školy od učitelek I. tříd všech ZŠ
 2. Informace o škole v přírodě
 3. Plánované akce školy
 4. Různé

 

 

Žádáme rodiče o včasnou platbu! Vždy do 15. v měsíci nejpozději!!!

 

 

 

 

 

Novinkou v platbách stravného a školného je  bezhotovostně zaslání částky z vlastního účtu na účet školy. 

 

 

 
 

 

Prosíme rodiče, kteří mají chuť pomáhat, aby se přihlásili mailem nebo telefonem (604270977). Jedná se založení zahrádky na školním pozemku - natírání , kopání, přehazování zeminy a písku. Termín dohodneme osobně. Děkuji Kasparová

 

 

 
Rady pro rodiče
Desatero pro rodiče před nástupem do mateřské školy
 
     Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si povídejte s dítětem , které do mateřské školy chodí (mělo by tam ale chodit ráda, aby Vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.
     Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně ale s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se prohlubuje.
     Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
     Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“
     Pokud dítě bude plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného (plyšáka, hračku, nějakou vaší osobní drobnost).
     Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
     Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci Vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
     Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
   Promluvte s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě ze začátku může přijít jen na kratší čas (hodinu) apod.
 
VÍTEJTE V PASTELCE
 
Vážení rodiče, vítáme vás po prázdninách u nás.
Těšíme se na vaše milé děti a vzájemnou spolupráci s vámi, aby vše probíhalo hladce a bez vrásek!
 
Co vaše děti potřebují do školky:
 
 • bačkory (pokud možno nezavazovací)
 •  pohodlné oblečení na hraní ve třídách (tepláky. legíny, zástěrku, …)
 • oblečení a obutí na vycházku, pobyt venku a zahradu, které odpovídá ročnímu období a počasí (děti se nemusí bát, že se zašpiní)
 • náhradní oblečení do šatny (slipy, kalhotky, ponožky, tričko, tepláky…)
 • převlečení na výtvarnou činnost ( práce s fixou, barvou, tuší, keramickou hlínou…)
 • pyžamo
 • pláštěnku do pytlíku v šatně

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Osnova poučení