Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro rodiče

 

Školní řád 2023-24

Osnova poučení BOZP

 

 

 

Vážení rodiče,

zveme Vás na rodičovskou schůzku PRO RODIČE PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ, která se koná v PONDĚLÍ 4. 3. 2024 od 15,00 hodin v tělocvičně mateřské školy .

 

Program:

 1. Informace o k zápisu do ZŠ
 2. Ozdravný pobyt
 3. Změna stravování, financování
 4. Plánované akce
 5. Změna výše úplaty za vzdělávání

 

 

Žádáme rodiče o včasnou platbu! Vždy do 15. v měsíci nejpozději!!!

 

 

 

 

 

Novinkou v platbách stravného a školného je  bezhotovostně zaslání částky z vlastního účtu na účet školy. 

 

 

 
 

 

Prosíme rodiče, kteří mají chuť pomáhat, aby se přihlásili mailem nebo telefonem (604270977). Jedná se založení zahrádky na školním pozemku - natírání , kopání, přehazování zeminy a písku. Termín dohodneme osobně. Děkuji Kasparová

 

 

 
Rady pro rodiče
Desatero pro rodiče před nástupem do mateřské školy
 
     Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si povídejte s dítětem , které do mateřské školy chodí (mělo by tam ale chodit ráda, aby Vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.
     Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně ale s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se prohlubuje.
     Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
     Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“
     Pokud dítě bude plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného (plyšáka, hračku, nějakou vaší osobní drobnost).
     Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
     Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci Vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
     Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
   Promluvte s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě ze začátku může přijít jen na kratší čas (hodinu) apod.
 
VÍTEJTE V PASTELCE
 
Vážení rodiče, vítáme vás po prázdninách u nás.
Těšíme se na vaše milé děti a vzájemnou spolupráci s vámi, aby vše probíhalo hladce a bez vrásek!
 
Co vaše děti potřebují do školky:
 
 • bačkory (pokud možno nezavazovací)
 •  pohodlné oblečení na hraní ve třídách (tepláky. legíny, zástěrku, …)
 • oblečení a obutí na vycházku, pobyt venku a zahradu, které odpovídá ročnímu období a počasí (děti se nemusí bát, že se zašpiní)
 • náhradní oblečení do šatny (slipy, kalhotky, ponožky, tričko, tepláky…)
 • převlečení na výtvarnou činnost ( práce s fixou, barvou, tuší, keramickou hlínou…)
 • pyžamo
 • pláštěnku do pytlíku v šatně

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Osnova poučení